A lapos has elérhető terhesség után is

A nők a terhesség ideje alatt hajlamosak arra, hogy felszedjenek magukra némi pluszt, ami 5 kg-tól egészen 20-30 kg súlyfelesleget is jelenthet. Szülést követően pedig szeretnék ismét visszanyerni az alakjukat, hogy elégedettek legyenek a külsejükkel.

Azok a hölgyek azonban, akik már többször szültek, vagy hirtelen változott meg drasztikusan az alakjuk a nagymértékű hízás-fogyás hatására, gyakran küzdenek a hasfali gyengeség problémájával.

Ez esetben a hasplasztika lehet a megoldás, amelynek során eltávolításra kerül a has területén a felesleges bőr és az alatta lévő zsírszövet, illetve ezzel egyidőben a hasfali izomzat feszesítése is megtörténik.

Mit jelent a hasfali gyengeség?

A hasfali gyengeség az az állapot, amikor a hasfal izomzata, illetve kötőszövete nem elég erős, feszes és mivel nem képesek megtartani a szerveket, ezért a has kidülled, ami esztétikailag nem nyújt előnyös látványt.

A renyhe hasfal igen gyakori a szülés után lévő nőknél, a magzat hatására ugyanis a hasi izmok és szövetek megnyúlnak, elgyengülnek. Ilyenkor sokan sportolással, illetve célzottan hasizomgyakorlatok végzésével igyekeznek formába lendülni, ám ez nem mindig célravezető.

Előfordulhat, hogy a megfelelő fizikai aktivitás hatására sem tud visszahúzódni és kellően megerősödni a hasfal. A bőrről már nem is beszélve, ami a terhesség után gyakran megereszkedik és nem követi a test kontúrját még annak ellenére sem, hogy az alatta lévő zsírszövet eltűnik. Ilyenkor érdemes plasztikai sebészhez fordulni, aki a műtét elvégzésével tud segíteni.

Mit kell tudni a műtétről?

A hasplasztika altatásban történik, maga a művelet kb. 2 órát vesz igénybe, de 2-3 napos kórházi tartózkodásra kell számítanunk. A felgyülemlett folyadék eltávolítása céljából behelyezett drain csövek a műtét utáni 2. vagy 3. napon kerülnek eltávolításra, varratszedés pedig nincs, mivel a plasztikai sebész az eljárást speciális, felszívódó fonallal végzi.

Mire kell figyelni hasplasztika után?

Mint minden műtéti eljárást követően, a hasplasztika után is van egy lábadozási, gyógyulási időszak, amit komolyan kell venni. Ez idő alatt történik meg ugyanis a test regenerációja, illetve a sérült szövetek, hegek gyógyulása.

Ez átlagosan 3 hetet vesz igénybe, de az időtartam egyénenként változhat. Fontos, hogy a műtét után kerüljük a fizikai mozgást, megerőltetést, például ne hajoljunk, guggoljunk és ne csináljunk semmilyen olyan mozdulatot, amivel terheljük a hasunkat.

A sportot is mellőznünk kell, még a könnyebb fizikai aktivitással járó tevékenységeket – például kerékpározást – is kerüljük. Lehetőség szerint feküdjünk és pihenjünk annyit, amennyit csak tudunk, hogy ezzel is elősegítsük a hasplasztika utáni gyógyulási folyamatot.

Látható tehát, hogy a hasplasztika jó megoldás lehet a sokadik szülésen áteső nőknek, akiknek komoly esztétikai problémát okozhat a hasfali gyengeség és a megnyúlt bőrfelesleg. Csak arra kell figyelni, hogy olyan plasztikai sebészt válasszunk, akinek széleskörű tapasztalata van az ilyen jellegű műtétek elvégzésében.